În perioada 30 august-1 spetembrie, Școala Gimnazială SEB va participa la târgul educațional organizat în cadrul Sun Plaza.
Pe lăngă multe surprize oferite vizitatorilor, școala propune două ateliere:
– “Călătoria unei idei către poveste”– sâmbătă, 31 august, Școala Gimnazială SEB le propune copiilor să o întâlnească pe doamna Carmen Oancea, autoarea poveștilor “Prințul alb” și “Umbrelele lui Anastasios”, pentru a pătrunde în lumea magică a poveștilor și pentru a descoperi drumul fascinant de la idee la carte.
 “Dulciuri sănătoase fără zahăr”– duminică, 1 septembrie, Școala Gimnazială SEB va găzdui un atelier de bucătărie la care pot participa 16 copii, organizați în două grupe, în intervalul 12.00-12.30. Invitata școlii este doamna Alina Stan, autoarea cărții “Dulce și sărat”, în care aceasta promovează alimentația sănătoasă și echilibrată prin intermediul unor rețete simplu de realizat.