Echipa manageriala  a Scolii Gimnaziale SEB:

 

      Director SEB: Balea Szuhan Oana Zenovia- Profesor pentru invatamantul primar

  • Gradul didactic II
  • Licentiata a Facultatii de Drept din cadrul Universitatii Bucuresti
  • Licentiata a Facultatii de Administratie Publica din cadrul SNSPA
  • Absolventa a Liceului Pedagogic ”Stefan Banulescu” Calarasi, cu specializarea invatator- educator
  • Expert in management educational si membru al Corpului National de Experti in Management Educational
  • Expert pe termen scurt ARACIP in cadrul proiectului POSDRU –“Sprijin pentru unitatile scolare in implementarea manualului de evaluare interna a calitatii”

     Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • ”Program de educație pentru formarea caracterului CHARACTER FIRST” – Character First Training Institute și CCD
  • ”Formarea Formatorilor”
  • “Implementarea standardelor de referinta”- Curs ARACIP
  • “Teaching Young Learners”
  • “Organizarea interdisciplinara a ofertelor de invatare pentru formarea competentelor cheie la scolarii din clasele I-IV”

 

      Presedinte Asociatia Bright Kids For Tomorrow-BKFT: Cheroiu Simona Valentina- membru fondator- inginer

  • Gradul didactic II
  • Licentiata a Facultatii de Mecanica, sectia Masini Termice din cadrul Institutului Politehnic Bucuresti

     Curs de formare profesionala:

  • ” Initiere in management educational”
  • “Implementarea standardelor de referinta”- Curs ARACIP

 

       Vicepresedinte Asociatia Bright Kids For Tomorrow-BKFT: Cheroiu Dan Nicolae-membru fondator

  • Licentiat al Facultatii de Mecanica, sectia Masini Termice din cadrul Institutului Politehnic Bucuresti,
  • Master in Bussines Administration-INSEAD, Fontainebleau, Franta, General Manager at CPO SA.

     

       Membru fondator al Asociatiei Bright Kids For Tomorrow-BKFT: Pascu Camelia Suzana

  • Doctor in Pedagogie (Facultatea de Istorie-Filozofie)
  • Licentiata a Facultatii de Filozofie-Pedagogie din cadrul Universitatii Bucuresti, specializarea Pedagogie-Limba si Literatura Romana

Colectivul de cadre didactice :

      Costea Ionela – Profesor pentru invatamantul primar

  • Grad didactic definitiv in invatamant
  • Licentiata a Facultatii de Psihologie din cadrul Universitatii Bucuresti, sectia Pedagogia invatamantului primar si prescolar
  • Licentiata in psihologie a Facultatii de Psihologie din cadrul Universitatii “Alexandru Ioan Cuza”-Iasi
  • Master in Psihopedagogie speciala

      Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • Atestat Cambridge- Teaching Knowledge Test- de competente in predarea limbii engleze
  • Atestat Cambridge –Certificate in Advanced English

 

       Nitu Ana Maria – Profesor pentru invatamantul primar

  • Grad didactic definitiv in invatamant
  • Licentiata in psihologie a Facultatii de Sociologie-Psihologie
  • Absolventa a Liceului Pedagogic “Nicolae Titulescu” –Slatina cu specializarea invatator-educator

     Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • ” Program de educație pentru formarea caracterului CHARACTER FIRST” – Character First Training Institute și CCD
  • Curs de obtinere a statutului de metodist
  • Curs de operare PC avizat MEN (specializarea “Baze de date”)
  • Curs de obtinere a atestatului de trainer pentru programul MINDLAB
  • Curs pentru obtinerea certificatului de competenta lingvistica pentru comunicare de specialitate in limba engleza,
  • Program de specializare pentru ocupatia de mentor

 

      Gatitu Adriana – Profesor pentru invatamantul primar

  • Grad didactic definitiv in invatamant
  • Licentiata in psihologie a Facultatii de Sociologie-Psihologie, Absolventa a Liceului Pedagogic “Elena Cuza” din Bucuresti cu specializarea invatator-educator

      Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • “Autoevaluare institutionala”-CCD Bucuresti
  • Program pentru specializare pentru ocupatia de mentor-Asociatia Kofoed’s School Romania

 

      Duican Elena Raluca- Profesor pentru invatamantul primar

  • Grad didactic definitiv in invatamant
  • Licentiata a Facultatii de Economie din cadrul ASE Bucuresti
  • Master in Economie Europeana (ASE Bucuresti)
  • Doctorand Economie I in cadrul ASE Bucuresti
  • Absolventa a Colegiului Național Pedagogic ,,Carol I” Câmpulung Muscel, Argeș cu specializarea invatator-educator

     Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • Curs CCD ,,Proiectarea didactică”
  • Curs CCD ,,Ora de consiliere și orientare școlară”
  • Workshop CCD ,,Managementul activităților de formare continuă organizate la nivelul unității de învățământ”
  • Workshop ,,ADHD – Acceptă-mă, înțelege-mă, învață-mă”
  • Seminar CCD ,,Păstrarea identității în diversitate”
  • Curs CCD ,,Părinți mai buni, copii mai buni”
  • Curs ,,Abilitarea curriculară a cadrelor didactice care predau la clasa pregătitoare”

 

      Luca Andreea – Profesor Educatie Fizica

  • Grad didactic definitiv in invatamant
  • Licentiata a Facultatii de Educatie Fizica si Sport, specializarea Educatie Fizica si Sport

     Curs de perfectionare si formare profesionala:

  • “Educatia fizica in invatamantul primar”

 

      Diaconu Danut – Profesor Istorie si Educatie Civica

  • Grad didactic definitiv in invatamant
  • Licentiat al Facultatii de Stiinte Socio-Umane din cadrul Universitatii din Pitesti, specializarea Istorie
  • Master in istorie al aceleiasi facultati

     Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • Curs privind problematica Holocaustului in cadrul Universitatii Bucuresti (Facultatea de Litere si Centrul de studii ebraice “Goldstein Goren”)
  • Program intitulat “ Formarea continua a profesorilor de istorie si geografie in societatea cunoasterii” (2 module: “Abilitare curriculara” si “Instruire diferentiata”) in cadrul Universitatii Valahia-Targoviste
  • Curs E-Twinning organizat de Institutul de Stiinte ale Educatiei

 

      Manica Florica Ileana- Profesor Biologie

  • Grad didactic II
  • Licentiata a Facultatii de biologie din cadrul Universitatii Bucuresti

      Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • “Metodologia aplicarii curriculumului national si la decizia scolii, la disciplina biologie”-CCD
  • “Formarea profesorilor de matematica si stiinte in societatea cunoasterii”, “Management educational”-CCD
  • “ Managementul calitatii in educatie”

       

      Pascu Mihaela- Profesor Geografie

  • Grad didactic I
  • Licentiata a Facultatii de Geologie si Geografie din cadrul Universitatii Bucuresti, specialitatea Geografie-Engleza

      Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • Curs formator – MECT şi Min. Muncii, Familiei şi Egalităţii de şanse
  • Curs CCD – “Management educational”
  • Curs A.N.A.–“Sesiune de formare de bază în adicţii/Eu, voluntarul“
  • Curs CCD – “Educaţia în spiritul dezvoltării durabile “
  • Curs formare ”Platforma digitală interactive a cadrelor didactice” – POSDRU / 87 / 1.3 / 64065

 

      Coteneanu Iuliana- Profesor Limba Engleza

  • Gradul didactic I
  • Licentiata a Facultatii de Litere din cadrul Universitatii Craiova, specializarea Romana-Engleza
  • Licentiata a Facultatii de Psihologie din cadrul Universitatii Bucuresti, specialitatea Psihologie (in prezent masterand “Psihotraumatologie si asistare psihologica” in cadrul aceleiasi facultati )

      Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • ”Program de educație pentru formarea caracterului CHARACTER FIRST” – Character First Training Institute și CCD

 

      Moldovan Laurentiu – Profesor Matematica,

  • Grad didactic definitiv in invatamant
  • Licentiat al Facultatii de matematica din cadrul Universitatii Bucuresti, specializarea Matematica

      Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • „Program de formarea profesorilor de matematica si stiinte in societetea cunoasterii’’
  • „Tehnici si modalitati de abordare a textului”
  • „Strategii de educare si utilizare a limbajului”
  • Atestat de formare continua DeCeE –MECT-Centrul national pt. curriculum si evaluare in invatamantul preuniversitar

 

      Stoica Florentina- Profesor Limba Germana

  • Grad didactic I in invatamant
  • Licentiata a Facultatii de Limbi si Literaturi Straine din cadrul Universitatii Bucuresti, specializarea Limba si Literatura Germana, Limba si Literatura Romana
  • Master in “Studii culturale germane”

      Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • “Curs de perfectionare metodico-didactica”-Berlin,
  • “Curs de perfectionare metodico-didactica”-Köln

 

      Splais Florentina- Profesor Informatica

  • Grad didactic II
  • Licentiata a Facultatii de Matematica din cadrul Universitatii Bucuresti, specializarea Matematica-Informatica
  • Master in Informatica Economica in cadrul ASE Bucuresti, Facultatea de Cibernetica, Statistica si Informatica Economica

     Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • “Programmer/Analyst Aptitude”- Brainbench,
  • “Oracle Database Design and programming with SQL”-ORACLE Romania;
  •  “Curs de Formator- SIVECO Romania”

 

       Stoica Gabriela- Profesor Limba Engleza

  • Doctor in Filologie
  • Grad didactic
  • Licentiata a Facultatii de Limbi si Literaturi Straine din cadrul Universitatii Bucuresti, specializarea Engleza-Franceza

      Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • „Comunicare eficienta si medierea conflictelor in mediul scolar”-CIVITAS
  • „Strategii de evaluare eficienta”- P.O.S.D.R.U./IDEE
  • „Dimensiuni europene moderne in predarea limbii engleze”- P.O.S.D.R.U./MEN
  • „Introducere in tehnologia informatiei”- P.O.S.D.R.U./MEN
  • “Management educational”-CCD
  • Vizitator academic-stagiu de cercetare la Universitatea Manchester, Marea Britanie
  • Curs de formare profesionala AeL-SIVECO, Romania SA
  • “English Language and Professional Development Course for Teachers-Creative Teaching”- Hildersone College, Broadstairs, Marea Britanie,etc.

 

       Jiuravdea Cristina MirelaProfesor Educatie Tehnologica

  • Grad didactic II
  • Absolventa de studii postuniversitare de specializare in specialitatea Educatie Tehnologica in cadrul Universitatii Tehnice de Constructii Bucuresti

 

       Turliu Daniel Marius- Profesor Arte Plastice

  • Licentiat al Facultatii de Arte Plastice din cadrul Universitatii Nationale de Arte din Bucuresti, specializarea Arte plastice (Pictura)
  • Master in domeniul Arte Vizuale, programul de studii “Educatie prin arte vizuale” din cadrul Universitatii Nationale de Arte din Bucuresti

 

       Crisan Cristina-Diana-Profesor Limba si Literatura Romana

  • Grad didactic II
  • Licentiata a Facultatii de Litere din cadrul Universitatii Bucuresti, specializarea Limba si Literatura Romana-Limba si Literatura Engleza

     Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • „Managementul activitatilor nonformale „-CCD
  • „Learning to Live Toghether”
  • Curs de acordare a primului ajutor

 

      Ene Popa Liliana Denisa- Profesor Limba Engleza

  • Gradul didactic I
  • Licentiata a Facultatii de Litere din cadrul Universitatii Craiova, specializarea Romana-Engleza
  • Expert in management educational si membru al Corpului National de Experti in Management Educational

     Cursuri de perfectionare si formare profesionala:

  • ”Program de educație pentru formarea caracterului CHARACTER FIRST” – Character First Training Institute și CCD
  • ”Formarea Formatorilor”
  • “Implementarea standardelor de referinta”- Curs ARACIP
  • “Calitate in managementul unitatii scolare”-Proiect POSDRU

 

       Negruti Adina –Profesor de educatie muzicala

  • Grad didactic definitiv
  • Licentiata a Facultatii de Compozitie, Muzicologie si Pedagogie Muzicala din cadrul Universitatii Nationale de Muzica din Bucuresti, sectia Pedagogie Muzicala
  • Master in cadrul Facultatii de Compozitie, Muzicologie si Pedagogie Muzicala, specializarea “Educatie muzicala contemporana”

     

       Batraneanu Mihaela – profesor de religie

  • Grad didactic definitiv
  • Licentiata a Facultatii de Teologie Ortodoxa din cadrul Universitatii Bucuresti, specializarea “Teologie Ortodoxa-Litere ( Limba si Literatura Romana)